Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

DOBŠINSKÁ STRELA

Dátum: 02.07.2010
Počet videní: 120
Toľko očakávaná jazda do Dobšinej je konečne tu! Napokon, odkedy sme zverejnili plán našich jázd historickým vlakom na rok 2010, najviac otázok sa dotýkalo práve Dobšinej.

DOBŠINSKÁ STRELA - VYRAZÍ z KOŠÍC do DOBŠINEJ 10. júla

Prihláste sa čo najskôr!!!

Toľko očakávaná jazda do Dobšinej je konečne tu! Napokon, odkedy sme zverejnili plán našich jázd historickým vlakom na rok 2010, najviac otázok sa dotýkalo práve Dobšinej. Po tejto trati totiž osobný vlak naozaj neprešiel už viac ako 7 rokov.

V tomto roku už síce stará motorka M.131.1225, ktorú vypravuje Klub historických koľajových vozidiel, bola na trati č. 167 dvakrát (1 x v Betliari a 1 x v Nižnej Slanej), tentoraz dorazí až na konečnú do Dobšinej. A nie hocijako. Až na malé výnimky, vlak bude zastavovať na všetkých zastávkach, skoro tak, ako v čase pravidelných vlakov.

PROGRAM

Samozrejme, aj tentoraz sme pre Vás v spolupráci so samosprávou pripravili zaujímavý program, ladený skôr historicky, turisticky a národopisne. Pri jazde do Dobšinej najprv zastavíme v Gočove, kde si pozrieme pamätnú izbu Juraja Hronca, prvého rektora Vysokej školy technickej a obzrieme si starý evanjelický kostol z 18. storočia. Po krátkej exkurzii sa vrátime na zastávku a vlak nás odvezie do Vlachova, kde navštívime miestny kaštieľ a ľadovňu.

Po tejto prehliadke nás osobný motorový vlak Magda odvezie do Dobšinej, kde budú mať cestujúci takmer 4. hodinový voľný program, no ako sme sa dozvedeli, mesto Dobšiná sa chce pochváliť nielen svojimi pamiatkami, ale aj programom.

Pre tých, ktorý chcú absolvovať individuálny program, môžu vystúpiť v Betliari, kde je vzácny a pekný kaštieľ, alebo vo Vlachove, kde sa počas horúceho dňa môžete schladiť v tamojšom letnom kúpalisku.

KYVADLOVÁ JAZDA

Samozrejme, ani tentoraz sme nezabudli na obyvateľov doliny a obcí v blízkosti trate. Z Dobšinej vypravíme už o 12.30 mimoriadny vlak do Betliara a späť, pričom vlak bude zastavovať na všetkých zastávkach, aby sa historickou mašinkou mohol odviesť každý, kto sa dnu zmestí.

Veríme, že Vás jazda zaujme, pretože zviesť sa po celej trati z Rožňavy do Dobšinej osobákom už dnes nie je vôbec samozrejmé. Či sa nám takéto jazdy podarí zorganizovať aj na budúci rok, záleží aj na vašom záujme a ochote podporiť náš klub.

REZERVUJTE SI MIESTA

Tešíme sa na Vás, ale prosím, už nezostáva veľa času do odchodu, preto zarezervujte si miesta mailom už dnes na našej adrese khkv@khkv.sk ! Kvôli Vášmu pohodliu a kvôli lepšej organizácii.

Ďakujeme.


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.