Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Podporné pohrebné združenie, pobočka Vlachovo

Dátum: 16.03.2017
Počet videní: 109
Obec Vlachovo má veľa aktívnych spoločenských organizácií. Jednou z nich je aj nie veľmi zaujímavá, ale pre občanov potrebná humanitná organizácia Podporné pohrebné združenie

Podporné pohrebné združenie, pobočka Vlachovo

Obec Vlachovo má veľa aktívnych spoločenských organizácií. Jednou z nich je aj nie veľmi zaujímavá, ale pre občanov potrebná humanitná organizácia Podporné pohrebné združenie /PPZ/. PPZ vzniklo v zložitých spoločenských podmienkach 11. marca 1928 v Betliari. V tomto roku bola založená aj pobočka vo Vlachove a v okolitých obciach. Jeho členovia boli najmä robotníci a sociálne slabšie založení ľudia. V súčasnosti má Vlachovo 309 členov.

Hlavným poslaním Združenia je:

  • vzájomná podpora členov
  • pomoc pri organizovaní dôstojného pohrebu zomrelého člena
  • poskytnutie finančnej pomoci vo výške 420 € ak bol zomrelý členom viac ako 15 rokov, do 5 rokov trvania členstva 145 €, do 10 rokov trvania členstva 220 €, do 15 rokov trvania členstva 295 €.

Podmienky pre vznik členstva:
Členom PPZ sa môže stať občan vo veku od 18 – 55 rokov. Jednorazové zápisné je odstupňované podľa veku nových členov takto:

  • 0, 00 € – pre členov vo od 18 do 35 rokov
  • 5, 00 € – pre členov vo veku nad 35 do 45 rokov
  • 10, 00 € – pre členov nad 45 do 55 rokov veku

Novú výšku ročného členského príspevku schválila Správna rada PPZ so sídlom v Betliari na svojom zasadnutí dňa 21. 8. 2016. Od 1. 1. 2017 sa zvýšil členský príspevok na 15, 00 € ročne a výška pohrebnej podpory sa zvýšila na 420 €.

Noví členovia majú možnosť voľby platenia viacnásobnej /dvoj, troj, štvornásobnej .../ výšky členského príspevku, napr.: základný ročný členský príspevok 15, 00 € × zvolený násobok.. Výhodou členstva v Združení je, že sa nachádza v mieste bydliska člena, a tým je možné rýchle vyplatenie podpory pre pozostalých / po doručení úmrtného listu zosnulého/ pokladníčkou Združenia / u nás pani Mária Hlaváčová/.

Vo výbore PPZ vo Vlachove pracujú: predsedníčka Mgr. Mária Gallová, pokladníčka Mária Hlaváčová, tajomníčka Mária Černajová, členky revíznej komisie sú Emília Gecelovská a Jarmila Gálová.

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke: www.ppzbetliar.sk, ppz@kidrv.sk
tel: 058/ 79 83 119

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.